Ravijuhendite sümpoosion 17. juunil kl 13.30-16.00 Tallinnas

Maailma Terviseorganisatsioonil ja Sotsiaalministeeriumil on hea meel kutsuda teid tõenduspõhise tervishoiu teemalisele sümpoosionile, mis toimub 17.juunil kl 13.30-16.00 Tallinnas.

 

Sümpoosionil esineb ettekandega professor Holger Schünemann McMasteri Ülikoolist teemal tõendusest informeeritud terviseotsusteni. 

Professor Raul Kiivet Tartu Ülikoolist kõneleb ravijuhendite väljatöötamise eilsest, tänasest ja homsest päevast Eestis ning professor Joel Starkopf jagab kogemusi arsti ja ravijuhendi väljatöötamisel osalenu vaatenurgast.

 

Ürituse kava lisatud manusena.

 

Üritus toimub hotellis Olümpia (Alfa saal), Liivalaia 33, Tallinn.

 

Palume registreeruda lingil http://bit.ly/soovinosaleda 10.juuniks.

 

Korraldajatel on õigus teha programmis muudatusi

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

Dr Schünemann on tõenduspõhise meditsiini sünnikohaks peetud McMasteri Ülikooli (Kanada) professor ja kliinilise epidemioloogia ja biostatistika osakonna juhataja. Ta on õppinud sisemeditsiini, epidemioloogiat, ennetavat meditsiini ja rahvatervist. Ta on avaldanud ligi 600 eelretsentseeritud teadusartiklit kas ise või koos kolleegidega. Ta on GRADE’i töörühma kaasjuht, rahvusvahelise ravijuhendite võrgustiku (G-I-N) nõukogu liige, Cochrane’i koostöö juhtrühma ja paljude teiste komiteede liige ning Kanada Cochrane keskuse direktor. Ta on osalenud töörühma juhina või liikmena mitmete rahvusvaheliste ravijuhendite koostamisel ning tal oli kriitilise tähtsusega roll 2006. aastal alustatud WHO ravijuhendite koostamise metoodika uuendamises. Viimase 15 aasta jooksul on ta nõustanud mitmeid riike ravijuhendite koostamise metoodika osas, sealhulgas ka märkimisväärselt toetanud Eestit alates 2010. aastast. Ta on kaasautor paljudes ravijuhendi koostamisel kasutatavate töövahendite arendamisel (www.gradepro.org,cebgrade.mcmaster.ca/guidecheck.htmlwww.decide-collaboration.eu). Samal ajal on ta ka praktiseeriv arst, mis rahuldab tema kirge patsientide eest hoolitsemise järele ning tagab tema teadustöö inimkesksuse.

Login to post comments
back to top