Print this page

Eurogine emakasisesed vahendid

Terviseametini on jõudnud teave Eurogine poolt toodetavate ning Eesti turul Brecuro Medical OÜ poolt levitatavate AncoraNovaplus T ja Gold T vaske, hõbe ja kulda sisaldavate spiraalide kvaliteediprobleemi kohta. Nimelt annab tootja teada, et antud spiraalidel on nende eemaldamise ajal murdumise risk suurenenud algmaterjali madalama kvaliteedi tõttu. Samuti annab tootja soovitusi patsiendi jälgimiseks ning murdumise esinemise korral tegutsemiseks. Palun vaadake lisatud faili.

 

Kuigi levitaja on teabe edastanud talle teadaolevatele kasutajatele, saadame me ka omalt poolt sellekohase info edasi. Palun tutvuge antud ohutusteatega ning edastage see kõigile, kes peaks probleemist teadlik olema (manuses oleva failina või Terviseameti kodulehel avaldatut teate lingina https://www.terviseamet.ee/sites/default/files/MSO/2019/oktoober_2019/eurogine_ancora_novaplus_t_gold_t_iud_-_uuendatud_suurenenud_purenemissagedus.pdf)

 

Hetkel käib ka EL tasandil otsustusprotsess antud toote edasise saatuse osas (hinnatakse, kas tootja poolt rakendatavad parendusmeetmed on piisavalt efektiivsed või nõutakse toote turult eemaldamise). Täiendava info ilmumisel informeerime teid koheselt.

 

Kui teil on küsimusi, võtke meiega julgelt ühendust, püüame igati abiks olla.

 

Lugupidamisega

 

Sofia Ratušnaja

peaspetsialist

meditsiiniseadmete osakond