Tulevikumeditsiini konverents 27.-28. augustil 2015 Tallinnas

Mis on regeneratiivne meditsiin ja miks seda nimetatakse tulevikuteemaks? Regeneratiivne meditsiin kasutab juba mitmetuhande aasta tagust teadmist inimese võimet ennast parandada ja terveks saada. Millised võimalused on juba täna ja milline paistab tulevik?

Kutsume Teid rahvusvahelisele rakuravi ja koetehnoloogia konverentsile “Regeneratiivmeditsiini võimalused ja vastuolulud” 27.-28. augustil 2015 Tallinnas Radisson Blu Hotel Olümpias.

Konverentsil esinevad teaduse, meditsiini ja regulaatorite eksperdid ja oma ala professionaalid nii Eestist kui välismaalt. Oma nõusoleku konverentsil esineda on andnud sellised maailmanimed nagu Keith March, Paula Salmikangas,Johannes Boltze, Ann Nossent, aga ka meie oma eksperdid Toivo Maimets, Eero Vasar, Toomas Neuman, Andrus Loog ja paljud teised. Mida me täna juba teame ja oskame ning kuhu suunas liigub teadus ja meditsiin tulevikus? Kelle poole pööruda oma uuendusliku ideega, kust leida finantseerimisallikad? Kas peaks ja kuidas peaksid sellist valdkonda reguleerima seadused? Mis on tänapäeva teadmise põhjal võimalik ja mis on võltsing? Kuidas investeerimisel eristada petuskeemi või tõsiseltvõetavat ideed? Selleks, et oleksime sellises uues meditsiini harus edukad, on vajalik mitmete osapoolte koostööd. Need osapooled on:

*teadlased, kes rakuravi arendavad;

*arstid, kes on mures olukordades, kus tänapäevases igapäevakasutuses olev meditsiin ei toimi;

*regulatoorid, kelle jaoks on tegemist ühest küljest justkui ravimiga, teisalt on tegemist operatsiooniga – kuidas seda olukorda reguleerida

*rahastajad – nii ravimifirmad, riskikapitalistid kui muud asjast huvitatud osapooled.

Me kutsume kõik neli osapoolt augustikuu lõpul Tallinnasse kokku, et heita sellele põnevale tulevikumeditsiini valdkonnale rohkem valgust.Eesti Rakuravi klaster koostöös Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondiga korraldab konverentsi rakuravi võimalustest ja küsitavustest.

Mäletate, kuidas lauatelefonid hakkasid asenduma mobiilsidega ja vana tehnoloogia vahetus välja peaaegu kogu maailmas? Kuidas endoskoopilised protseduurid muutsid kirurgia olemust?

Ei ole palju öeldud, kui ennustame, et regeneratiivne meditsiin on tulevastel aastatel meditsiini olemust muutev ravisuund.

 

Konverentsil osalemiseks on oluline eelnev registreerimine järgneva lingi kaudu: http://goo.gl/forms/I85KQwMpzu

Registreerimise tingimused: 

31. juulini 2015 on soodushind 90 eurot +km (tudengitele, residentidele, klastri liikmetele 75 eurot +km)

1. august-26. august 2015 on hind 120 eurot +km (tudengitele, residentidele, klastri liikmetele 100 eurot +km)

Kohapeal on konverentsi täishind 150 eurot.

Hind sisaldab konverentsil osalemist, kahe päeva materjale, lõunasööki ja kohvipause.

Konverentsi programmi ja esinejatega saate tutvuda Rakuravi klastri kodulehel http://www.celltherapycluster.eu/et/konverents-ee.html

Tegu on ainulaadse sündmusega Eestis ning sarnase tasemega esinejaid meile ühtekokku lähitulevikus ei tule. Seetõttu võite lahkesti jagada konverentsi kutset oma kolleegidele, kes tulevikumeditsiini vastu huvi tunnevad.