Levonorgestreeli ohutusalane info

Lugupeetud erialaseltside esindajad,

 

 

Ravimiamet koos müügiloa hoidjatega Gedeon Richter ja Sandoz Pharmaceuticals d.d teavitavad Teid järgmisest olulisest ohutusalasest teabest:

 

Levonorgestreeli sisaldavate hädaabi kontratseptiivide toime väheneb, kui naine kasutab samaaegselt (või on kasutanud viimase 4 nädala jooksul) ravimeid, mis indutseerivad levonorgestreeli metabolismi. Sellistel juhtudel tuleb soovitada naisel pöörduda kiirelt günekoloogi poole, et talle paigaldataks kuni 5 päeva jooksul pärast kaitsmata suguühet mittehormonaalne vasest emakasisene vahend. Kui see ei ole võimalik, tuleks ensüüme indutseerivaid ravimeid kasutavatele naistele soovitada SOS-pilli topeltannust – 3 mg tavapärase 1,5 mg asemel.

 

Palun nõustage patsiente SOS-pillide kasutamisel. Küsige SOS-pilli osta soovivalt naiselt, kas ta kasutab muid ravimeid, eriti just krambivastaseid, infektsioonivastaseid või naistepuna sisaldavaid ravimeid.

 

Täpsem info on lisatud manusena.

Täna avaldatakse teave üldsusele ka Ravimiameti veebilehel.

 

 

Lugupidamisega

 

Kristin Guthan

Regulatory Affairs, Sandoz, Baltic States

Regulatory Affairs Manager Baltic States

Sandoz Pharmaceuticals d.d.,

Representative Office Estonia

Parnu mnt. 105

EE-11312 Tallinn

ESTONIA

 

Phone    +372  6652400

Mobile    +372 5200025

Fax         +372  6652410

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

www.novartis.com

Viimati muudetud Kolmapäev, 21 Detsember 2016 02:00
Kommenteerimiseks logi sisse
tagasi üles