Info Gardasil 9 Inimese papilloomiviiruse (rekombinantne adsorbeeritud) 9-valentne vaktsiini tarneraskusest

Kevadine küberrünnak on MSD IT-süsteemidesse tekitanud suuremad tarnimise probleemid, kui algselt arvati.  Gardasil 9 turustamise tarneraskused võivad kesta veel ka järgmise aasta esimeses pooles (orienteeruvalt kuni juunini 2018). 

Kuna ülemaailmselt on prioriteediks seatud koolilaste kalendervaktsinatsioonide järjepidevus, siis tagatakse esmajärgus kalendervaktsinatsiooni tarned. 

 

Riikliku immuniseerimiskava tarned on ka Eestis tagatud.

Riikliku immuniseerimiskava väliseks kasutuseks saabuvad praegu Eestisse piiratud Gardasil 9 kogused ja me püüame Teid iga sellise tarne saabumisel informeerida. Selle nädala lõpus (27.10) saabub Magnumi lattu limiteeritud kogus 100 tk Gardasil 9. Sealt läheb see otse edasi nii müüki kui ka Tamro lattu. Palume esmajärjekorras viia lõpuni nende inimeste vaktsineerimised, kes on vaktsinatsiooniga juba alustanud. Uutel patsientidel palume hetkel Gardasil 9-ga vaktsinatsioonikuuri mitte alustada. 

 

Tuletame meelde, et kahedoosilise vaktsinatsiooniskeemi korral peab kahe esimese doosi vahe olema mitte vähem kui 5 kuud ja teine doos tuleks ära teha aasta jooksul pärast esimest doosi.

Kolmedoosilise skeemi korral peab esimese ja teise doosi vahe olema mitte vähem kui 1 kuu ning teise ja kolmanda doosi vahe mitte vähem kui 3 kuud. Vaktsinatsioonikuur tuleks viia lõpuni aasta jooksul.

 

Vabandame tekkinud olukorra pärast. 

Probleemide korral palume pöörduda MSD Eesti esindusse: 614 4200

 

Gardasil 9 süstesuspensioon
Inimese papilloomiviiruse (rekombinantne adsorbeeritud) 9-valentne vaktsiin 

Retseptiravim. Enne määramist tutvuge palun ravimi omaduste kokkuvõttega.

Enne ravimi väljakirjutamist palun tutvuge ravimi omaduste kokkuvõttega

Näidustus: Gardasil 9 on näidustatud 9-aastaste ja vanemate isikute aktiivseks immuniseerimiseks järgmiste inimese papilloomiviiruse põhjustatud haiguste vastu:

• emakakaela, häbeme, tupe ning päraku prekantseroossed kahjustused ja vähid, mida põhjustavad vaktsiinis sisalduvad inimese papilloomiviiruse tüübid;

• suguelundite tüükad (teravad kondüloomid), mida põhjustavad kindlad inimese papilloomiviiruse tüübid.

Müügiloa hoidja: Sanofi Pasteur MSD SNC, 162 avenue Jean Jaurès, 69007 Lyon Prantsusmaa

Täiendav informatsioon: Merck Sharp & Dohme OÜ, A. H. Tammsaare tee 47, Tallinn 11316, Tel: +372 6144200 

 www.msd.ee, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Viimati muudetud Reede, 26 Jaanuar 2018 02:00
Kommenteerimiseks logi sisse
tagasi üles