Uurimistöö "Tervishoiu spetsialistide digitervise pädevus" kutse saatmine Eesti Naistearstide Seltsi liikmetele Esile tõstetud

Hea tervishoiuspetsialist!

 

Kutsume Teid osalema uurimistöös: “Tervishoiuspetsialistide digitervise pädevus ning hoiakud tehisintellekti kasutamise kohta tervishoius”. 

 

Uurimistöö eesmärk on kirjeldada Eestis töötavate tervishoiuspetsialistide digitervise pädevust ja hoiakuid tehisintellekti kasutamise kohta tervishoius ning sellega seotud sotsiodemograafilisi ja tööalaseid tegureid. Küsitlusele ootame vastama õdesid, ämmaemandaid, arste, füsioterapeute, radioloogiatehnikuid, bioanalüütikuid ja tegevusterapeute, kellel on kehtiv töösuhe. Abiõed, abiämmaemandad, abiarstid ning hooldajad seekord küsitluse sihtrühma ei kuulu. 

 

Uurimistööd viib läbi Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut. Uurimistöö on osa rahvusvahelisest teadusprojektist Digital health competence of healthcare professionals – an international cross-sectional study, mille eesmärk on kirjeldada hoiakuid ning tegureid, mis mõjutavad tervishoiuspetsialistide digitervise pädevust rahvusvahelises tervishoiu kontekstis. Rahvusvahelise projekti käigus kogutakse andmed 22 riigis (Austraalia, Austria, Eesti, Hiina, Hispaania, Hongkong, Itaalia, Jaapan, Leedu, Korea Vabariik, Norra, Poola, Rootsi, Saksamaa, Sloveenia, Singapur, Tai, Taiwan, Tšehhi, Soome, Suurbritannia, Šveits), mida juhib Oulu Ülikool, Soome. 

 

Küsitlus toimub REDCap (Research Electronic Data Capture) keskkonnas ning on vabatahtlik. Uuringu on kooskõlastanud Tartu Ülikooli inimuuringute eetika komitee (384/T-18). Kogutud andmeid kasutatakse ainult teadustöö eesmärgil. Uuringu tulemused avaldatakse pärast uuringu lõppu, andmed esitatakse üldistatud kujul, üksikuid näiteid toomata.

 

Küsitlusele saate vastata https://redcap.ut.ee/surveys/?s=RL93HHC379LTEJTJ

Küsimustiku täitmiseks kulub kuni 30 minutit ning see on avatud kuni 30.04.2024

 

Kui olete saanud kutse osaleda samas uurimistöös juba mõne teise erialalisti kaudu ning küsimustiku täitnud, võite jätta käesoleva kirja tähelepanuta.

 

Küsimustiku täitmise käigus tekkivate küsimuste ja täiendava informatsiooni saamiseks palun pöörduda uurimistöö läbiviija Janne Kommusaare poole (e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

 

Ette tänades uurimisrühma liikmete nimel

Janne Kommusaar

õendusteaduse nooremlektor

peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut

Tartu Ülikool

 

Uurimisrühma liikmed:

Janne Kommusaar (TÜ peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi nooremlektor)

Mari Kangasniemi (TÜ peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi külalisprofessor)

Kadri Suija (TÜ peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi peremeditsiini kaasprofessor)

Marrit Kanna (TÜ peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi õendusteaduse magistrant)

 

Hinda seda kirjed
(0 hinnangut)
Kommenteerimiseks logi sisse
tagasi üles